87-321 Bartniczka, ul. Brodnicka 8

56 4936810/11

pn, śr, cz, pt: 7.15 - 15.15, wt: 8.00 - 16.00

ugb@data.pl

Most na Brynicy jak nowy

Most na Brynicy jak nowy

Samorząd gminy Bartniczka odpowiadając na potrzeby mieszkańców zdecydował się na podjęcie pracy przy przebudowie mostu na Brynicy. Także w tym przypadku pozyskano dodatkowe pieniądze na inwestycję. Koszt remontu wyniósł ponad 500 tysięcy złotych.

Mieszkańcy mogą być zadowoleni z decyzji wójta gminy, który zdecydował się na remont i przebudowę mostu na rzece Brynica w Grążawach. Tradycyjnie już samorząd postarał się o uzyskanie środków finansowych, które pomogą w realizacji inwestycji. Tym razem udało się pozyskać 30 tysięcy złotych na realizacje przebudowy mostu od lasów państwowych. Pozostałe koszty inwestycji poniósł budżet gminy Bartniczka.

Przebudowa mostu na rzece w Grążawach wiązała się z przebudową drogi wewnętrznej oraz rozbiórce i budowie w zasadzie nowej przeprawy mostowej na Brynicy. Ze względu na konieczność zmiany wysokościowej profilu drogi zaprojektowano zjazd na sąsiadującą działkę. Droga wewnętrzna oraz obiekt mostowy będą użytkowane przez pojazdy kołowe. Wykonawca zabezpieczył pale mostowe przed groźbą uszkodzenia przez bobry.

Roboty wykonywał Adam Humienny Firma Inwestycja Grabowiec koło Lubicza. Wartość robót budowlanych wyniósł 438 486,39 złotych oraz 9 901,50 złotych wydane na niezbędne zabezpieczenie pali mostowych siatką przed groźbą uszkodzenia przez coraz liczniej pojawiające się w okolicy bobry. Do kosztów należy dodać także 9 840 złotych należności dla inspektora nadzoru.